  • ELJ-RG27NJF
ELJ-RG27NJF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-RG27NJF
HK JDW NO:
590-ELJ-RG27NJF
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ELJ-RG27NJF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-RG27NJF
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Series
    RG
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Chip
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    110mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    27nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    3
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.11A
  • Self Resonant Frequency
    4.7GHz
  • Height
    304.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.012 0.31mm