  • EMK063BJ223MP-F
EMK063BJ223MP-F
advertisement
Manufacturer No:
EMK063BJ223MP-F
HK JDW NO:
782-EMK063BJ223MP-F
Datasheet:
EMK063BJ223MP-F
Description:
M 0.022μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 12000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMK063BJ223MP-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Thickness (Max)
    0.015 0.39mm