  • EMK063C6472MP-F
EMK063C6472MP-F
advertisement
Manufacturer No:
EMK063C6472MP-F
HK JDW NO:
782-EMK063C6472MP-F
Datasheet:
EMK063C6472MP-F
Description:
M 4700pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~105°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
EMK063C6472MP-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    M
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    4700pF
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm