  • EMK325BJ226MM-T
EMK325BJ226MM-T
advertisement
Manufacturer No:
EMK325BJ226MM-T
HK JDW NO:
782-EMK325BJ226MM-T
Datasheet:
EMK325BJ226MM-T
Description:
M 22μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 1428
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMK325BJ226MM-T
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Nickel
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    M
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    16V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm