  • EMVK500ADA220MH63G
EMVK500ADA220MH63G
advertisement
Manufacturer No:
EMVK500ADA220MH63G
HK JDW NO:
856-EMVK500ADA220MH63G
Description:
Alchip™- MVK 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 70mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMVK500ADA220MH63G
    Radial, Can - SMD
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    Alchip™- MVK
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    70mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    70mA @ 120Hz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    6.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.248 6.30mm