  • ERA-3AEB2103V
ERA-3AEB2103V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AEB2103V
HK JDW NO:
590-ERA-3AEB2103V
Datasheet:
ERA-3AEB2103V
Description:
RESISTOR, 210K, 0603, FULL REEL
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AEB2103V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    210kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm