  • ERA-W27J560X
ERA-W27J560X
advertisement
Manufacturer No:
ERA-W27J560X
HK JDW NO:
590-ERA-W27J560X
Package:
Datasheet:
ERA-W27J560X
Description:
Res Metal Film 0402 56 Ohm 5% 1/32W 2700ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Step5Bar-code shipping tag
ERA-W27J560X
  • Temperature Coefficient
    2700ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Power Rating
    31mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Max Power Dissipation
    30mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height
    406.4μm
  • Length
    990.6μm
  • Width
    500μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Tolerance
    ±5%