  • ERB1885C2D2R2BDX1D
ERB1885C2D2R2BDX1D
advertisement
Manufacturer No:
ERB1885C2D2R2BDX1D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-ERB1885C2D2R2BDX1D
Package:
0603
Datasheet:
Description:
2.2pF 200V Ceramic Capacitor 0603
Quantity:
In Stock : 7018
Step5Bar-code shipping tag
ERB1885C2D2R2BDX1D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    2.2pF
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm