  • ERB1885C2E4R7CDX1J
ERB1885C2E4R7CDX1J
advertisement
Manufacturer No:
ERB1885C2E4R7CDX1J
HK JDW NO:
535-ERB1885C2E4R7CDX1J
Description:
ERB 4.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 9837
Step5Bar-code shipping tag
ERB1885C2E4R7CDX1J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7pF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height
    0.9mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm