  • ERB1885C2E6R8CDX1D
ERB1885C2E6R8CDX1D
advertisement
Manufacturer No:
ERB1885C2E6R8CDX1D
HK JDW NO:
535-ERB1885C2E6R8CDX1D
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
ERB 6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 10680
Step5Bar-code shipping tag
ERB1885C2E6R8CDX1D
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8pF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm