  • ERB21B5C2D620GDX3L
ERB21B5C2D620GDX3L
advertisement
Manufacturer No:
ERB21B5C2D620GDX3L
HK JDW NO:
535-ERB21B5C2D620GDX3L
Package:
0805
Datasheet:
Description:
62pF 200V Ceramic Capacitor 2% 0805
Quantity:
In Stock : 5884
Step5Bar-code shipping tag
ERB21B5C2D620GDX3L
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    62pF
  • Depth
    1.25mm
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm