  • ERB21B5C2E220GDX1L
ERB21B5C2E220GDX1L
advertisement
Manufacturer No:
ERB21B5C2E220GDX1L
HK JDW NO:
535-ERB21B5C2E220GDX1L
Package:
Datasheet:
Description:
ERB 22pF 250V Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5832
Step5Bar-code shipping tag
ERB21B5C2E220GDX1L
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.3462mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    ERB
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C