  • ERB21B5C2E7R0CDX1L
ERB21B5C2E7R0CDX1L
advertisement
Manufacturer No:
ERB21B5C2E7R0CDX1L
HK JDW NO:
535-ERB21B5C2E7R0CDX1L
Description:
ERB 7pF 250V Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 2442
Step5Bar-code shipping tag
ERB21B5C2E7R0CDX1L
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    ERB
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    7pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    0.25%
  • Negative Tolerance
    0.25%
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.3462mm