  • ERB32Q5C1H511JDX1L
ERB32Q5C1H511JDX1L
advertisement
Manufacturer No:
ERB32Q5C1H511JDX1L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-ERB32Q5C1H511JDX1L
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
ERB 510pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 11685
Step5Bar-code shipping tag
ERB32Q5C1H511JDX1L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERB
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    510pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm