  • ERB32Q5C2A331JDX1L
ERB32Q5C2A331JDX1L
advertisement
Manufacturer No:
ERB32Q5C2A331JDX1L
HK JDW NO:
535-ERB32Q5C2A331JDX1L
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
ERB 330pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 12208
Step5Bar-code shipping tag
ERB32Q5C2A331JDX1L
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm
  • Thickness
    1.7018mm