  • ERL05549K00FKEA500
ERL05549K00FKEA500
advertisement
Manufacturer No:
ERL05549K00FKEA500
HK JDW NO:
873-ERL05549K00FKEA500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
549kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERL05549K00FKEA500
  • Resistance
    549kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C