  • ESS015W-0350-32
ESS015W-0350-32
advertisement
Manufacturer No:
ESS015W-0350-32
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-ESS015W-0350-32
Package:
Datasheet:
ESS015W-0350-32
Description:
Quantity:
In Stock : 380
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESS015W-0350-32
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Series
    ESS (15W)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    3.30Lx1.57W x 0.99 H 83.8mmx39.9mmx25.1mm
  • Feature
    OCP, OTP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    11W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    120VAC
  • Current - Output (Max)
    350mA
  • Voltage - Output
    21V~32V