  • ETQ-P3M100KVN
ETQ-P3M100KVN
advertisement
Manufacturer No:
ETQ-P3M100KVN
HK JDW NO:
590-ETQ-P3M100KVN
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
ETQ-P3M100KVN
Description:
Quantity:
In Stock : 4723
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETQ-P3M100KVN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    PCC-M0630M-LP
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.236W 6.40mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3.6A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    78.1mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    6.1A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm