  • F411JK103F063C
F411JK103F063C
advertisement
Manufacturer No:
F411JK103F063C
HK JDW NO:
417-F411JK103F063C
Description:
10nF Film Capacitor 1% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F411JK103F063C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • Capacitance
    10nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    5.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2822
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Height
    7mm
  • Length
    7.2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C