  • F448BV332J2K0C
F448BV332J2K0C
advertisement
Manufacturer No:
F448BV332J2K0C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F448BV332J2K0C
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.3nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F448BV332J2K0C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 700
  • Capacitance
    3.3nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    9.5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7137
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    700V
  • Height
    17.5mm
  • Length
    18mm