  • F450DM104J1K0C
F450DM104J1K0C
advertisement
Manufacturer No:
F450DM104J1K0C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F450DM104J1K0C
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F450DM104J1K0C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Depth
    9mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    26mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C