  • F863RR685K310ALW0L
F863RR685K310ALW0L
advertisement
Manufacturer No:
F863RR685K310ALW0L
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F863RR685K310ALW0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
F863 6.8μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
F863RR685K310ALW0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    F863
  • Size / Dimension
    1.634Lx0.945W 41.50mmx24.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.736 44.10mm