  • FAD1-12038EHHW12
FAD1-12038EHHW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12038EHHW12
HK JDW NO:
649-FAD1-12038EHHW12
Datasheet:
FAD1-12038EHHW12
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12038EHHW12
  • Weight
    0.518lb 234.96g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-12038
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.180A
  • Max Power Dissipation
    8.64W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    180mA
  • RPM
    2800 RPM
  • Bearing Type
    Hydrodynamic
  • Air Flow
    105.5 CFM (2.95m3/min)
  • Noise
    46.7 dB(A)
  • Voltage Range
    43.2V~52.8VDC
  • Static Pressure
    0.265 in H2O (66.0 Pa)