  • FI-X30HL-T
FI-X30HL-T
advertisement
Manufacturer No:
FI-X30HL-T
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-FI-X30HL-T
Package:
Datasheet:
Description:
1 Rows Plug Bulk Beige 30 Positions Free Hanging (In-Line) Male Pin Crimp FI-X Nylon
Quantity:
In Stock : 1757
Step5Bar-code shipping tag
FI-X30HL-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Nylon
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    FI-X
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug
  • Number of Positions
    30
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Beige
  • Number of Rows
    1
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    200V
  • Fastening Type
    Latch Lock
  • Contact Type
    Male Pin
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Current Rating
    1A
  • Insulation Resistance
    100MOhm