  • FLHTC0311-22-5
FLHTC0311-22-5
advertisement
Manufacturer No:
FLHTC0311-22-5
HK JDW NO:
798-FLHTC0311-22-5
Package:
Datasheet:
FLHTC0311-22-5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FLHTC0311-22-5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Insulation Material
    ETFE
  • Weight
    4.08kg
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2010
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Green
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    Green
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.043 (1.09mm)
  • Wire/Cable Diameter
    1.0795 mm
  • Outside Diameter
    1.37 mm
  • Wire/Cable Color
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    762 μm
  • Strand Size
    34 AWG
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm