  • FMF1WSFRF52-7R5
FMF1WSFRF52-7R5
advertisement
Manufacturer No:
FMF1WSFRF52-7R5
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-FMF1WSFRF52-7R5
Package:
Axial
Datasheet:
FMF1WSFRF52-7R5
Description:
7.5Ohm, 1W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FMF1WSFRF52-7R5
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FMF
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    7.5Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W