  • FN2020-16-08
FN2020-16-08
advertisement
Manufacturer No:
FN2020-16-08
HK JDW NO:
694-FN2020-16-08
Package:
Datasheet:
FN2020-16-08
Description:
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
FN2020-16-08
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2014
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Depth
    46.6mm
  • Current Rating
    16A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Threaded Post (M4)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    650μH
  • Leakage Current
    740μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    16A
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • Height
    29.3mm
  • Length
    71mm