  • FN343-10-05
FN343-10-05
advertisement
Manufacturer No:
FN343-10-05
HK JDW NO:
694-FN343-10-05
Package:
Datasheet:
FN343-10-05
Description:
SCHAFFNER FN343-10-05 Power Line Filter, Chassis, EMI, RFI, 10 A, 250 V, 190 A, 0.1 F, 270 H
Step5Bar-code shipping tag
FN343-10-05
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2003
  • Series
    FN 343
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    10A
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L64.8XB50.0XH30.3 (mm)/L2.551XB1.969XH1.193 (inch)
  • Configuration
    Two Stage
  • Inductance
    270μH
  • Filter Type
    Single Phase
  • Leakage Current (Max)
    0.34mA
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    2000 V
  • Height
    30.3mm
  • Length
    64.8mm
  • Width
    69mm