  • FN352Z-10-29
FN352Z-10-29
advertisement
Manufacturer No:
FN352Z-10-29
HK JDW NO:
694-FN352Z-10-29
Package:
Datasheet:
FN352Z-10-29
Description:
Power Line Filters 10A, 5/.06/.003mH MULTI-STAGE EMI
Step5Bar-code shipping tag
FN352Z-10-29
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
  • Series
    FN 352Z
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    55.25mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    UR
  • Physical Dimension
    L150.5XB100.5XH55.25 (mm)/L5.925XB3.957XH2.175 (inch)
  • Configuration
    Three Stage
  • Inductance
    5mH
  • Leakage Current
    1.3mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    10A
  • Wire/Cable Gauge
    10 AWG
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    350 V
  • Height
    55.25mm
  • Length
    126mm
  • Width
    172.3mm