  • FR10300N0200JBK
FR10300N0200JBK
advertisement
Manufacturer No:
FR10300N0200JBK
HK JDW NO:
60-FR10300N0200JBK
Purchasing and Inquiry
FR10300N0200JBK Overview
FR10300N0200JBK Features
Tray
FR10300N0200JBK Applications
There are a lot of American Technical Ceramics FR10300N0200JBK RF Misc ICs and Modules applications.
  • Microwave Radio
  • Test and Measurement
  • Communications test equipmen
  • Phase shifter
  • Automotive
  • PA linearization
  • Square wave multiplication
  • Cellular base stations
  • Electronic bumper
  • Lock in amplification
Step5Bar-code shipping tag
FR10300N0200JBK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    7.62mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Flange Mount
  • Packaging
    Tray
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    20W
  • Depth
    17.78mm