  • LT12525T0050J01
LT12525T0050J01
advertisement
Manufacturer No:
LT12525T0050J01
HK JDW NO:
60-LT12525T0050J01
Purchasing and Inquiry
LT12525T0050J01 Overview
Based on the frequency of 0Hz~2.5GHz, RF modulator operates.The Tray package contains this RF modulator.
LT12525T0050J01 Features
Frequency of 0Hz~2.5GHz
Tray
LT12525T0050J01 Applications
There are a lot of American Technical Ceramics LT12525T0050J01 RF Misc ICs and Modules applications.
  • Test and Measurement
  • Fixed wireless access
  • Communications test equipmen
  • Collision avoidance
  • Variable matched attenuator
  • Balanced modulation
  • Automotive
  • Point-to-point radios
  • Wireless LAN
  • Radio links
Step5Bar-code shipping tag
LT12525T0050J01
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Terminal Finish
    Silver (Ag) - with Nickel (Ni) barrier
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    0Hz~2.5GHz
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • RF/Microwave Device Type
    RF/MICROWAVE TERMINATION
  • VSWR-Max
    1.15
  • Input Power-Max (CW)
    50dBm
  • Characteristic Impedance
    50Ohm