  • FSLM2520-1R0J=P2
FSLM2520-1R0J=P2
advertisement
Manufacturer No:
FSLM2520-1R0J=P2
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-FSLM2520-1R0J=P2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSLM2520-1R0J=P2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.2mm
  • Current Rating
    250mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    1 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Current
    220mA
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    120MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    750mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    1 µH
  • Height
    1.7mm
  • Height Seated (Max)
    1.7018mm
  • Length
    2.6924mm
  • Width
    2.2098mm