  • FSLU2520-3R9JP2
FSLU2520-3R9JP2
advertisement
Manufacturer No:
FSLU2520-3R9JP2
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-FSLU2520-3R9JP2
Package:
1008
Datasheet:
Description:
FSLU2520-3R9JP2 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSLU2520-3R9JP2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008
  • Number of Pins
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    185mA
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.9 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.8Ohm
  • Height Seated (Max)
    1.778mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm