  • FSLU2520-82NKP2
FSLU2520-82NKP2
advertisement
Manufacturer No:
FSLU2520-82NKP2
Manufacturer:
Toko America Inc.
HK JDW NO:
4668-FSLU2520-82NKP2
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
FSLU2520-82NKP2
Description:
Quantity:
In Stock : 7594
Step5Bar-code shipping tag
FSLU2520-82NKP2
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    390mA
  • Inductance
    82 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    420mOhm
  • Current
    780mA
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Self Resonant Frequency
    700MHz
  • Saturation Current
    780mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Number of Pins
    1008
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Published
    1996
  • Series
    FSLU2520
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    10%