  • FX2-32P-1.27DSL(71)
FX2-32P-1.27DSL(71)
advertisement
Manufacturer No:
FX2-32P-1.27DSL(71)
HK JDW NO:
355-FX2-32P-1.27DSL(71)
Package:
Description:
Board to Board & Mezzanine Connectors 32P R/A HEADER T/H BRD MT PCB LK CL
Step5Bar-code shipping tag
FX2-32P-1.27DSL(71)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Connector Type
    Plug
  • Type
    Board to Board
  • Number of Positions
    32
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    125V
  • Pitch
    1.27mm
  • Orientation
    Right Angle
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    500mA
  • Contact Finish
    Gold
  • Row Spacing
    1.905 mm