  • FX2-32S-1.27SV(71)
FX2-32S-1.27SV(71)
advertisement
Manufacturer No:
FX2-32S-1.27SV(71)
HK JDW NO:
355-FX2-32S-1.27SV(71)
Package:
Description:
CONN RECEPT STR 32POS 1.27MM SMD
Step5Bar-code shipping tag
FX2-32S-1.27SV(71)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    32
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    125V
  • HTS Code
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Pitch
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    500mA
  • Contact Finish
    Gold
  • Lead Pitch
    1.27mm