  • FX2-80S-1.27DS(71)
FX2-80S-1.27DS(71)
advertisement
Manufacturer No:
FX2-80S-1.27DS(71)
Manufacturer:
Hirose Electric
HK JDW NO:
355-FX2-80S-1.27DS(71)
Package:
Description:
CONN RECEPT R/A 80POS 1.27MM
Step5Bar-code shipping tag
FX2-80S-1.27DS(71)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Bronze
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Housing Material
    Polyamide
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Through Hole
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    BOARD STACKING CONNECTOR
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    125V
  • HTS Code
  • Pitch
    1.27mm
  • Orientation
    Right Angle
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    500mA
  • Lead Pitch
    1.27mm