  • FX2CA2-68S-1.27DSAL(71)
FX2CA2-68S-1.27DSAL(71)
advertisement
Manufacturer No:
FX2CA2-68S-1.27DSAL(71)
HK JDW NO:
355-FX2CA2-68S-1.27DSAL(71)
Package:
Description:
HIROSE(HRS) FX2CA2-68S-1.27DSAL(71) Stacking Board Connector, 14-16 mm Height, Receptacle, 1.27 mm, 68 Contacts, Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
FX2CA2-68S-1.27DSAL(71)
    Gold
  • Mount
  • Termination
    Solder
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    125V
  • Pitch
    2.54mm
  • Orientation
    Straight
  • Current Rating
    500mA
  • Number of Contacts
    68
  • Row Spacing
    1.905 mm