  • GCJ31MR72A184KA01L
GCJ31MR72A184KA01L
advertisement
Manufacturer No:
GCJ31MR72A184KA01L
HK JDW NO:
535-GCJ31MR72A184KA01L
Package:
Datasheet:
Description:
0.18μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 2493
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
GCJ31MR72A184KA01L
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    0.18μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm