  • GCM0335C1E910JD03D
GCM0335C1E910JD03D
advertisement
Manufacturer No:
GCM0335C1E910JD03D
HK JDW NO:
535-GCM0335C1E910JD03D
Description:
GCM 91pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 4775
Step5Bar-code shipping tag
GCM0335C1E910JD03D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    91pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm