  • GCM033R71E102KA03D
GCM033R71E102KA03D
advertisement
Manufacturer No:
GCM033R71E102KA03D
HK JDW NO:
535-GCM033R71E102KA03D
Description:
0201 0.001 uF 25 V ±10% Tolerance Auto Grade Multilayer Ceramic Capacitor
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GCM033R71E102KA03D
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm