  • GCM1885C1H6R8DZ13D
GCM1885C1H6R8DZ13D
advertisement
Manufacturer No:
GCM1885C1H6R8DZ13D
HK JDW NO:
535-GCM1885C1H6R8DZ13D
Description:
GCM 6.8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 5116
Step5Bar-code shipping tag
GCM1885C1H6R8DZ13D
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    0.01 %
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm