  • GCM1885C2A161JA16D
GCM1885C2A161JA16D
advertisement
Manufacturer No:
GCM1885C2A161JA16D
HK JDW NO:
535-GCM1885C2A161JA16D
Description:
GCM 160pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 17948
Step5Bar-code shipping tag
GCM1885C2A161JA16D
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    160pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm