  • GCM1885C2A1R2CZ13D
GCM1885C2A1R2CZ13D
advertisement
Manufacturer No:
GCM1885C2A1R2CZ13D
HK JDW NO:
535-GCM1885C2A1R2CZ13D
Package:
Description:
GCM 1.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10863
Step5Bar-code shipping tag
GCM1885C2A1R2CZ13D
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Reel
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Positive Tolerance
    20.8333%
  • Negative Tolerance
    20.8333%
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm