  • GCM1885C2A4R0CA16J
GCM1885C2A4R0CA16J
advertisement
Manufacturer No:
GCM1885C2A4R0CA16J
HK JDW NO:
535-GCM1885C2A4R0CA16J
Description:
GCM 4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 8743
Step5Bar-code shipping tag
GCM1885C2A4R0CA16J
    WRAPAROUND
  • Weight
    6.293594mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Capacitance
    4pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm