  • GCM1885C2A6R9DA16D
GCM1885C2A6R9DA16D
advertisement
Manufacturer No:
GCM1885C2A6R9DA16D
HK JDW NO:
535-GCM1885C2A6R9DA16D
Description:
GCM 6.9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 6070
Step5Bar-code shipping tag
GCM1885C2A6R9DA16D
    WRAPAROUND
  • Weight
    6.293594mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Capacitance
    6.9pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm