  • GCM1885G2A301JA16J
GCM1885G2A301JA16J
advertisement
Manufacturer No:
GCM1885G2A301JA16J
HK JDW NO:
535-GCM1885G2A301JA16J
Package:
Datasheet:
Description:
0.0003μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10807
Step5Bar-code shipping tag
GCM1885G2A301JA16J
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.0003μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X8G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    0603
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%