  • GCM188C71C105KA64D
GCM188C71C105KA64D
advertisement
Manufacturer No:
GCM188C71C105KA64D
HK JDW NO:
535-GCM188C71C105KA64D
Package:
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 17365
Step5Bar-code shipping tag
GCM188C71C105KA64D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7S
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm