  • GCM2195C1H102FA16J
GCM2195C1H102FA16J
advertisement
Manufacturer No:
GCM2195C1H102FA16J
HK JDW NO:
535-GCM2195C1H102FA16J
Package:
Datasheet:
Description:
0.001μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 7847
Step5Bar-code shipping tag
GCM2195C1H102FA16J
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.001μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    0805
  • Positive Tolerance
    1%
  • Negative Tolerance
    1%