  • GCM21B5C1H682JA16K
GCM21B5C1H682JA16K
advertisement
Manufacturer No:
GCM21B5C1H682JA16K
HK JDW NO:
535-GCM21B5C1H682JA16K
Package:
Datasheet:
Description:
0.0068μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 14556
Step5Bar-code shipping tag
GCM21B5C1H682JA16K
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.0068μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%